Rüya Tabiri - Ruya-Tabiri.com

Rüyada Tevrat Görmek

Tevret görmek ‘kitap ehli4 dediğimiz hırıstiyan ve musevilere, kaybolan kimse ile bir araya gelmeye, kaybolan bir şeyin bulunmasına; Tevratın değişikliğe uğramamış asıl şeklini görmek Peygaberimizi (s.a.v.) görmeye, hikmete, ilim ve hidayete ermeye, Tevrrat okumak sapık mezheplere ilgi duymaya, Tevrat görmek bazen ihanet etmeye, sözünde durmamaya delalet eder.

Rüyada Tevrat okudugunuzu görmeniz, Musevi bir kimseyle dostluk kuracağınıza veya onunla bir is yapacağınıza yahut onun tavsiyelerine uyarak bir ise giriseceginize yorumlanır. Rüyada Tevrat okumak büyük kişilerden kuvvet alacagina ve onlardan hayir ve menfaat bulacagina delalet eder. Yüksek sesle Tevrat okudugunu veya okundugunu görmek, düsmanliga ve sonunda muradinin olacagina işarettir. Kendisine birisinin Tevrat okumasini ögrettigini görmek, hayir ve menfaat görecegine yorumlanır. Abdulgani Nablüsi’ye göre, Tevrat görmek eski bir dost, faziletli bir büyük insanla tabir olunur. Kitaptan degil de ezberden Tevrat okudugunu görmek, mücadeleden sonra zafer kazanmaya delalet eder. Yaninda Tevrat oldugunu gören, düsmanina karsi muzaffer olur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Tevrat görmek, kaybolan kimse île bir araya gelmeye ve kaybolan malin bulunmasina işarettir. Bazi kere de bu rüya, ehl-i kitaba işarettir. Tevrat’i gören bekar ise baska bir milletten bir kadinla evlenir. Bazi kere de Tevrat’i gören kimsenin yolculugu çok olur. Bazen bu rüya, sahipsiz bir kadinla evlenmeye, bazen de dininl bozmak isteyenlerle oturup kalkmaya işarettir. Tevrat’tan baska diger kitap ve suhufu görmek, is sahipleri için izzet ve hürmete işarettir. Tevrat ve incil’i görmek, Peygamberimizi (A.S.) görmeye işarettir. Tevrat ve incil görmek, hainlige, ahdi bozmaya ve ruhsatli isleri islemeye işarettir. Yine Tevrat’i görmek, hikmet, ilim ve hidayetle de tabir edilir. Hanimi hamile olan bir kimse elinde Tevrat’i görse bir kiz çocugu olur.

Tevrat

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to top
Makale Özgünlük Testi | takipçi satın al | Tosla Yatırımı | Kredi Kartı Yatırımı | Papara Yatırım | sıra bulucu | iyi sözler |